27.9.

Zahajovací výlet

Sraz je 27. 9. v 06:50 a návrat 27. 9. v 19:00.

Letos náš rok zahájíme větším výletem do Jeseníků. Vydáme se z Karlovy Studánky přes vodopády Bílé Opavy do Koutů.

S sebou si proto nabalte větší svačinku na celý den, dobré a pevné boty, šátek, papír s tužkou a 110 Kč. Půjdeme v krojích.

Sejdeme se v 6:50 na autobusovém nádraží. Předpokládáme, že se vrátíme v 19:00 opět na autobusové nádraží. Už se na Vás mooooc těšíme!

Informace pro rodiče: Je možné, že se vrátíme v jiný čas. Pokud se situace jakkoliv změní, telefonicky vás o tom informujeme.

19.7.

Tábor Ramzová 2014

Sraz je 19. 7. v 09:00 a návrat 2. 8. v 12:00.

Bližší informace naleznete v táborovém zpravodaji.

1.7.

Zachraňte duhu - schránka Dlouhé Stráně

Sraz je 1. 7. v 08:00 a návrat 31. 8. v 12:00.

Náš oddíl se zapojil do celonárodní akce Zachraňťe duhu, kterou pořádá Česká televize ve spolupráci s Junákem. Ústředí Junáka si vybralo náš oddíl a oslovilo nás s prosbou o pomoc při realizaci tohoto projektu. Jeho cílem je motivovat rodiny a hlavně děti, aby přes léto netrávily veškerý čas u televize a počítače a vyrazily ven na zajímavá místa.

Našim úkolem je po dobu prázdnin kontrolovat a doplňovat schránku (kešku), která je umístěna na Dlouhých Stráních. Lze ji najít buď s pomocí GPS souřadnic: 50.0854167N, 17.1692167E nebo i bez nich na základě idicií: (ideální je kombinace obojího)

Asfaltová cesta, která spojuje Horní a Dolní nádrž - po cestě dolů z rozcestí, kde stojí turistický přístřešek, se dáte na první odbočce z asfaltové cesty mezi přerušenými svodidly dolů po lesní cestě kolem Tupého vrchu. Cca 100 m po teréní cestě je mezi stromy ukrytý přístřešek. Hledejte na severní straně (zadní strana z venku) v kamenných základech malou plastovou krabičku v sáčku. Kešku je vždy potřeba po kontrole znovu ukrýt mezi kameny tak, aby nebyla vidět.

Vás bychom rády poprosily, jestli byste si přes léto neudělali výlet s rodinou, družinkou nebo přáteli a kešku nám zkotrolovali, zda je tam, kde má být, jestli tam nic nechybí atd. Ve schránce má být: tužka, bloček, trhací bloček s obrázky.

Budeme moc vděčné, pokud nám s tím pomůžete a podpoříte tak tento sympatický projekt. Schránka by se měla ideálně kontrolovat 1x za týden až 14 dní. Zde je odkaz, kde si můžete vybrat nějaký týden v prázdninách, kdyby se Vám návštěva hodila.

POKUD SE ROZHODNETE NÁS PODPOŘIT, NAPIŠTE PROSÍM NA E-MAIL - hamplovamarketa@seznam.cz

Těšíme se na vzájemnou spolupráci a akci první svého druhu.

13.6.

Schůzka výměna krojů + info k táboru

Sraz je 13. 6. v 18:00 a návrat 13. 6. v 19:00.

Pro všechny, kterým chybí nějaké nášivky na kroj, píšťalky, šňůrky, oddílová trička nebo kroje... Přijďte si koupit nebo objednat cokoliv, co Vám do kompletní skautské soupravy chybí.

Vy, co máte kroje nebo oddílová trička malá a chcete větší, přineste staré vyprané a my je předáme dál. Místo nich vám zkusíme najít jiné nebo alespoň vybereme velikost a objednáme to, aby jsme měly všechno v pořádku do tábora.

Nové kroje stojí 500 Kč a máme na ně střediskovou slevu, která se zvyšuje při větším nákupu, proto bychom rády nejprve rozprodaly zásoby, co máme a pak udělaly velký nákup přímo na objednávku konkrétním osobám.

Takže pokud cokoliv chcete, stavte se na otočku v pátek s penízkama do kasáren, buď si to odnesete rovnou nebo to napíšeme na seznam k nákupu. Klidně za sebe pošlete maminku, tatínka nebo napište mail na valentov.marie@gmail.com.

Samozřejmě si můžete objednat i další věci jako skautskou kšiltovku, klobouk, opasek atd. Zde jsou stránky, tak se podívejte, co by se vám líbilo nebo hodilo http://www.junshop.cz/

Víkendovka Čekanky

Sraz je 6. 6. v 18:00 a návrat 8. 6. v 13:10.

Čekanky!

Nechtěly jsme vám nic slibovat, dokud nebylo vše jisté, aby jste potom nebyly smutné nebo zklamané. ALE!Všechno nakonec opravdu klaplo! Svou návštěvou nás o víkendu poctí hned čtyři hvězdy amerického šoubyznysu a předají nám něco ze své kultury! Bylo by dobré se na toto setkání důkladně připravit. Proto oprašte anglická slovíčka a sbalte toto : Jídlo na páteční večeři, spacák, karimatku, PYŽAMO, hygienu, suché oblečení (i když by nám počasí mělo přát :) ) a boty na přezutí, papuče, blok, pouzdro, SPOLEČENSKÉ OBLEČENÍ (stačí sukýnka, moc se tím netrapte), KROJ (půjdeme v neděli na mši), 300 Kč a další věci podle vlastní fantazie, bez kterých si život neumíte představit. Srazíme se v pátek 6.6. na vlakovém nádraží v 18:00 a také se tam rozejdeme v neděli v 13:08.

Moc se na vás těšíme, zlatíčka naše! :)

Víkendovka Zvoněnky

Sraz je 6. 6. v 17:15 a návrat 8. 6. v 11:40.

Milé zvoněnky, Čeká nás poslední víkendovka, na které se společně uvidíme, než pojedeme na tábor. Sejdeme se v pátek 6.6. v 17:15 na vlakovém nádraží, ze kterého pojedeme do Olomouce. Příjezd bude v neděli 8.6. v 11:40 tajtéž na vlakovém nádraží. S sebou: spacák, karimatku,hygienu,pyžamo,oblečení dle počasí, psací potřeby,deník, šátek, kroj, KPZ,přezůvky, večeři na pátek, 300Kč a dále co uznáte za vhodné.nezapomeň dobrou náladu :-) Těšíme se na vás, vaše rádkyně

víkendovka-berušky

Sraz je 6. 6. v 17:00 a návrat 8. 6. v 13:20.

Až k pyramidám...

Milé berušky,

Tak už se nám to blíží, po dlohém putování pouští se zdá, že pyramidy už jsou na dosah ruky. Vydáme se tedy společně 6.-8.6.2014. Sraz v 17:00 na "točáku"; konec v neděli v 13:21 na autobusovém nádraží. S sebou: spacák, karimatku, oblečení dle počasí, dobré boty, psací potřeby, šátek, kroj, svíčku, pohodlnou sukýnku či šatečky(nic se tomu nestane),buchtu na sobotní snídani, 200kč a dále co uznáte za vhodné. Samozřejmě nezapomeň dobrou náladu :)

Těší se na Tebe tvoje rádkyně

(případné upřesnění ještě na schůzce)

Družinové výlety

Sraz je 6. 6. v 00:00 a návrat 8. 6. v 00:00.

Bude upřesněno (čas i ostatní info).